Butelkowe must have, czyli jak ułatwić sobie karmienie butelką

Karmienie butelką może być dla niektórych rodziców szansą na trochę większą swobodę przy niemowlaku. Niezależnie od tego, czy karmicie mlekiem modyfikowanym, czy odciągniętym mlekiem matki, pewne gadżety mogą znacznie ułatwić cały proces. W tym wpisie wypisałem kilka urządzeń, które w naszym przypadku sprawdziły się idealnie!

Czajnik smart – w końcu znalazłem zastosowanie!

Inteligentny czajnik Xiaomi kupiłem 3 albo 4 lata temu. Ot trafiła się promocja w Rossmanie, gdzie zamiast 199 zł kosztował 99 zł, więc aż szkoda było nie skorzystać (ostatnia sztuka na półce). I przyznam szczerze, że z funkcji smart, które oferowało to urządzenie korzystałem tego dnia, którego kupiłem i… w zasadzie tylko wtedy. Naprawdę zastanawiałem się, do czego mogę używać tego sprzętu, skoro nie jestem prawdziwym herbaciarzem oraz nie posiadam dzieci.

Jednak gdy okazało się, że Zuzia musi być dokarmiana butlą, to czajnik z możliwością ustawienia wybranej temperatury wody okazał się rozwiązaniem idealnym. Ustawiłem w nim temperaturę 40°C i wystarczy rano zagotować wodę, a potem tylko nacisnąć guzik przed karmieniem, by woda miała odpowiednią temperaturę. Rewelacja!

Podgrzewacz do butelek

Innym niezwykle wygodnym urządzeniem jest podgrzewacz do butelek. Może on jednocześnie działać analogicznie do czajnika, a na pewno sprawdzi się lepiej u osób, które nie karmią mlekiem modyfikowanym, a jedynie odciągniętym mlekiem matki. Gadżet ten jest znacznie wygodniejszy niż wkładanie butelki z mlekiem do gorącej wody i czekanie na zagrzanie – szybciej woda wystygnie, niż mleko z lodówki będzie gotowe do picia.

My korzystamy z podgrzewacza Avent (zdjęcie wyżej), który już wyszedł ze sprzedaży, a na rynku dostępne są jego nowsze wersje. Mogę go jednak polecić z czystym sumieniem. Woda grzeje się szybko, dzięki czemu samo mleko błyskawicznie jest gotowe do podania dziecku. Na rynku oczywiście jest naprawdę sporo różnych rozwiązań tego typu, więc jeśli ten konkretny do Was nie trafia, to warto poszukać innego. Niezależnie od wszystkiego – polecam.

Sterylizator parowy do butelek

Poza regularnym myciem butelek (wodą z płynem / w zmywarce), warto też butelki wyparzać. Można gotować wodę w czajniku, zalewać wszystko w misce i wyciągać, ale można też kupić sterylizator parowy. To urządzenie także znacznie ułatwia życie – wlewamy odrobinę wody, wkładamy rzeczy do wyparzenia (nie tylko butelki, ale także smoczki lub gryzaki) i włączamy. Po kilku minutach wszystko jest gotowe do użycia i wysterylizowane.

Jedynym mankamentem jest spory rozmiar sterylizatora (o ile ma zmieścić coś więcej niż jedną butelkę). Aczkolwiek widziałem na rynku urządzenia 2 w 1 (podgrzewacz i sterylizator), które mogą idealnie sprawdzić się, gdy miejsca w kuchni brak. My korzystamy ze sterylizatora Avent, który mieści 6 butelek, więc zajmuje trochę miejsca, ale jak to mówią “darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda”. Jakbym miał kupować, raczej stawiałbym na ten sprzęt od Neno. 😉

Dozownik mleka w proszku

pojemnik na mleko w proszku

I na koniec gadżet, który idealnie sprawdza się na wyjścia – dozownik mleka w proszku. Nie oszukując przyznam, że przez pierwsze 2 tygodnie karmienia Zuzi mlekiem modyfikowanym woziliśmy ze sobą całą puszkę. Potem wkroczyła moja mama i pokazała, że taki wygodny pojemniczek może znacznie ułatwić podróżowanie. I potwierdzam – ułatwia.

Dlatego jeśli mleko modyfikowane / kaszki są w jadłospisie Waszego dziecka, to nie ma się nawet co zastanawiać – dozownik to świetna sprawa. Wystarczy wsypać do przegródek odmierzoną już ilość proszku, a potem tylko obracać wieczko i wysypywać przed karmieniem do butelki.

A jakie gadżety przydatne w karmieniu butelką przydały się Wam? Dajcie znać w komentarzach!

Tech Tata
Tech Tata
Tato z TechRodzinka.pl. Ogromny gadżeciarz i fan nowych technologii. Prywatnie mąż Martyny i tato Marcela oraz Zuzi. Absolwent Politechniki Wrocławskiej (inż Informatyki, mgr Zarządzania).
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Komentarze w treści
Zobacz wszystkie komentarze
0
Ciekawi nas Twoje zdanie - skomentuj wpis!x